Qans Destek Sistemi

Qans donanım desteği; temel ayarlar, yükleme, montaj ve bağlantı konularında telefon desteği sağlar. 

Ek yazılım desteği, donanım konfigürasyonunuz yazılım için minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa yükleme, başlatma ve yeniden yükleme (veri kurtarmayı kapsamaz) konularında telefon desteği sağlar. 

Mac Book

Sitemiz ile ilgili olarak hızlı ve kaliteli desteği buradan alabilirsiniz.

Mac Os bilgisyarınızda ekranının bir bölümününün veya tam ekran görüntüsünü almak isterseniz bunun için 3.parti uygulamalar kullanmadan yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Command + Shift + 4  tuşlarına basıp, imlecinizi bir seçme aracına dönüştürebilirsiniz. Almak istediğiniz bölümü belirledikten sonra farenizden elinizi çekmeniz yeterli olacaktır. Ekran görüntünüz otomatik olarak kaydedilecektir.

Dock’unuz işinizi yapmanıza engel oluyor veya görmek istemiyorsanız, Command + Option + D tuşlarına basarak onu gizleyebilirsiniz. Yeniden görünür hale getirmek için aynı tuş kambinasyonunu kullanabilirsiniz.

Mac OS X Lion veya daha eski bir sürüm kullanıyorsanız, Command + Option + Control + 8 tuşlarına basarak, Mac ekranının renklerini kolayca tersine çevirebilir ve geri alabilirsiniz. Bu özellik başlangıçta görme engellilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Çalışan çok fazla uygulamanız varsa ve bazı programlardan kurtulmanız gerekiyorsa, Command tuşuna basılı tutun ve uygulamalar arasında geçiş yapmak için Tab tuşuna basın. Herhangi bir uygulamadan çıkmak için Q, simge durumuna küçültmek için H‘ye dokunun.

Öncelikle güç tuşuna bastıktan sonra CMD + R tuş kombinasyonunu kullanarak recovery moduna geçmeniz gerekiyor. Yönergeleri takip ederek yüklemeye başlayın. İnternet hızınıza bağlı olarak güncel ve uyumlu sürüm indirilerek yükleme başlayacaktır. Başarılı olamazsanız donanımsal sorun olma ihtimali yüksektir. 

Control + Cmd + R Mac'inizi yeniden başlatır

Shift + Cmd + Q Mevcut kullanıcı oturumunu kapatır.

Cmd + D Seçtiğiniz dosyaları çoğaltır

Cmd + I Seçili dosya için bilgi ver penceresini açar

Cmd + N Yeni finder penceresi açar

Shift + Cmd + N Yeni klasör açar

 Cmd + Del Seçili öğeyi çöp kutusuna taşır

Shift + Cmd + N Çöp sepetini boşaltır

 

zerogle