MENU

KATEGORİLER

Mac/MacBook Hızlandırmanın Tam Zamanı !


Teknik Bilgiler

Macbook’ta performansı artırmak ve cihazın daha hızlı çalışmasını sağlamak için neler yapılabilir? Zamanla performansını kaybeden ve yavaşlamaya başlayan Macbook cihazlarda donanım yükseltmesini sağlayabiliriz.

Macbook cihazlarda performansı artırmak için ilk yapılabilecekler arasında RAM yükseltme gelir. RAM kapasitesini artırarak cihazın performansında belirgin bir artış sağlanabilir. Bunun yanı sıra cihazdaki depolamada değişiklik yapmak da performansın yükselmesini sağlar. Özellikle eski macbook’larda HDD yerine SSD kullanılarak cihazı çok daha hızlı hale getirmek artık mümkün. RAM ve SSD gibi donanım yükseltme işlemlerinin yanı sıra cihazda genel bakım yaptırmak da performansı artıran faktörler arasında yer alır.

Bir yıldan uzun süredir kullanılan ya da çok yoğun şekilde kullanılan cihazlarda anakart ve fanda biriken tozlar yavaşlamaya neden olabilir. Dolayısıyla Macbook performansını yükseltmek için anakart ve fan temizliği ile bakım yaptırmak da önemlidir.Sizde ileride daha ciddi sorunlardan korunmak için cihazınızı QANS BİLİŞİM teknik ekibimizin bulunduğu tam donanımlı teknik servisimize gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Formu Doldurun Biz Sizi Arıyalım ?


Telif hakkı © www.qansbilisim.com.tr 2024.
zerogle