MENU

KATEGORİLER

Qans Destek Sistemi

Qans donanım desteği; temel ayarlar, yükleme, montaj ve bağlantı konularında telefon desteği sağlar. 

Ek yazılım desteği, donanım konfigürasyonunuz yazılım için minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa yükleme, başlatma ve yeniden yükleme (veri kurtarmayı kapsamaz) konularında telefon desteği sağlar. 

Watch

Sitemiz ile ilgili olarak hızlı ve kaliteli desteği buradan alabilirsiniz.

iPhone”dan sıfırlama

Saati önceden eşleştirmiş olduğunuz bir iPhone”dan sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi şu adımları takip ederek yapabilirsiniz.

  • Telefonun ana ekranındaki Apple Watch uygulamasına tıklayın.
  • General (Genel)”i seçin.
  • Açılan sayfanın en sonunda bulunan Reset (Sıfırla) seçeneğini seçerek Tüm ayarları ve İçeriği sil”e basın. Bu işlem Apple Watch”u ilk aldığınız haline döndürecek. Ne yazık ki bu da tüm verilerinizin silinmesi anlamına geliyor. İyi haber ise iPhone verilerinizi yedekliyor. Apple Watch”u tekrar iPhone ile eşleştirdiğiniz zaman ise yedeklemeyi geri getir seçeneğini seçerek verilerinizi kurtarabilirsiniz.

 

Saatten sıfırlama

Eğer iPhone telefonunuz yanınızda değilse şifre sıfırlama işlemini yine de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunun için Watch”un şarj kablosunun yanınızda olması gerekli.

  • İlk olarak, yandaki güç tuşuna basılı tutun.
  • Force Touch özelliği ile Kapat seçeneğine basarak Tüm içeriği ve ayarları sili seçin.
  • Şimdi sıra Watch”u şarj aletine takmaya geldi.
  • Kabloyu bağladığınız zaman gelen Reset (sıfırla) seçeneği ile şifreyi sıfırlayabilirsiniz.

 

Şifreyi hatırlamak zorunda değilsiniz

iPhone ya da Apple Watch gibi kişisel teknolojik aletlerimize genellikle unutmayacağımız bir şifre koymaya çalışırız. Örneğin bir doğum günü ya da yıl dönümü tarihi bu işlevi üstlenebilir. Ancak bunu da yapmanıza gerek yok. iPhone ile kilidi aç özelliği sayesinde artık birçok şifreyi hafızanızda tutmanıza gerek yok. PIN kodu girmeden de Apple Watch”u iPhone vasıtasıyla hemen açabilirsiniz.

Akıllı telefonlar ve tabletlerden fazla son zamanlarda konuşulan cihazlar Giyilebilir Teknoloji olarak adlandırılan yardımcı araçlar diyebiliriz.Bu cihazların başında ise Akıllı Saatler gelmektedir.Özellikle Apple firmasının geliştirdiği Apple Watch ile birlikte diğer firmalarda farklı modeller geliştirmeye başlandı.Bu cihazların en başında ise dediğimiz gibi Apple Watch.Bu cihazı İphone telefonunuzda kullanmak istiyorsanız bir bağlantı yapmak zorundasınız.Apple Watch sadece iphone cihazlarda ve iOS 8.2 veya sonrası işletim sistemlerinde çalışabilmektedir.Yani Apple Watch İphone 5 modelinden önceki cihazlarda çalışmamaktadır.

 

Aslında herhangi bir su geçirmezlik sertifikası bulunmayan akıllı saat "suya dayanıklı" IPX7 sertifikasına sahip. Peki bu sertifika ne anlama geliyor ve saat suya ne kadar süre dayanabiliyor? En son yayınlanan bazı testler Apple Watch sahiplerinin su altında cihazlarını ne kadar kullanabileceğini açığa kavuşturuyor.

İlk testte Apple Watch Sport modelini koluna takan bir yüzücü saat ile birlikte yaklaşık 1000 metre yüzüyor. Testin ardından saatin çalışmaya devam ettiği gözlenirken test sırasında sporcunun kalp atışlarını takip ettiği de belirtiliyor. Bu noktada Apple Watch'a sahip kullanıcıların diledikleri zaman saatleriyle yüzebileceğini söyleyebiliriz.

İkinci testte aynı yüzünü bu kez üç farklı yükseklikteki platformdan havuza atlayarak saatin dayanıklılığını test etti. Yüzücü 5, 8 ve 10 metre yükseklikteki platformların üzerinden atlarken saatin de tüm atlayışlar sonunda çalışmaya devam ettiği görüldü.

Yapılan son test ise saatin su altındaki basınca ne kadar dayanıklı olacağı yönündeydi. Hazırlanan bir simulasyon ile su içerisine koyulan saate 40 metre suyun altında hissedeceği su basıncı uygulandı. Test sırasında saatin su basıncı sınırı tam anlamıyla ölçülmüyor ancak sonuçlara göre Apple Watch 40 metre derinlikteki su basıncı uygulandığı zaman da çalışmaya devam ediyor. 

 

Yapmanız gereken ilk şey, Bluetooth'u kapatın ve ardından iPhone'unuzla tekrar açın. Bu, bu sorunu hızla çözebilir, ancak Apple Watch ve iPhone'unuzu yeniden eşleştirmeniz veya Apple Watch'ınızı güncellemeniz gerekebilir.

Apple Watch'unuzdan Bluetooth kulaklıklara kadar müzik dinleyemiyorsanız, müziğin Apple Watch ile senkronize edildiğinden emin olun ve ardından müziğin doğrudan saatten gelmesi için iPhone'unuzdaki Bluetooth'u kapatın.

Apple Watch'a bir mesaj gönderemezseniz, ancak bir metin olarak gönderebiliyorsanız, Apple Watch'daki iMessage'ı düzeltmek için birkaç adım atmanız gerekir.

Yapılacak ilk şey, Apple Watch'unuzu ve iPhone'unuzu kapatmayı ve ardından tekrar açmayı deneyin. Bu, Apple Watch'daki birçok metin veya iMessage sorununu ayarlarda uğraşmadan çözebilir.

Telefonunuza bir iMessage gönderip gönderemeyeceğinizi kontrol edin. Yapabiliyorsanız, bir sonraki adıma geçelim. İPhone'unuza bakmanız gerekmiyorsa, Apple Watch'ınıza değil.

Apple Watch'ınızda Apple Kimliğinizde oturum açıp açmadığınızı kontrol edin.

 1. Git İPhone'unuzda Uygulama İzleyin.
 2. Saatim sekmesine dokunun.
 3. Üzerine dokunun Genel.
 4. Apple kimliğine dokunun.
 5. Oturum açtığınızdan emin olun (E-posta adresinizi göreceksiniz).
 6. Değilse, şimdi giriş yapın ve bir mesaj gönderip gönderemeyeceğinizi görün.

Bu, Apple Watch'taki birçok iMessage sorununu çözebilir. Eğer yoksa, iPhone'unuzda iMessage'ı kapatıp tekrar açmanız gerekebilir.

1. Üzerinde ayarlar üzerine iPhone musluğu.

2. Üzerine dokunun İletiler. 

3. Üzerine dokunun Gönder ve Al.

4. Üzerine dokunun Oturumu Kapat.

5.Git Ayarlar ve Mesajlar.

6. İMessage'ı kapatın ve ardından tekrar açın.

7. Geri dömek Gönder ve AL ve Apple ID'nizi iMessage için kullannın.

8. Tekrar giriş yapın.

Bu aslında Apple Watch, iPhone ve iMessage arasındaki iMessage senkronizasyonunu yeniden başlatır. Bu başarısız olursa, daha fazla yardım için bir Apple Store dehasıyla iletişim kurmanız gerekebilir.

LTE özellikli Apple Watch 3 veya 4 operatörünüzle bağlantı kurmazsa, Apple Watch'unuzu yeniden başlatmayı veya Uçak modunu açmayı ve ardından Apple Watch'unuzu tekrar açmayı denemelisiniz.

Bu çoğu zaman sorunu çözecektir. İPhone'unuzu kapatarak veya uçak moduna alarak test edebilirsiniz ve yalnızca LTE ile yalnızca Apple Watch kullanarak arama yapıp yapamayacağınızı görün.

Apple, watchOS'ta LTE bağlantısı için düzeltmeler sunmaya devam ettiği için en son güncellemeleri yüklemek de iyi bir fikirdir.

Uçak modunu kullandıktan veya Apple Watch'ınızı tekrar açtıktan sonra karşılaşabileceğiniz diğer bir sorun iPhone bağlantısı hatası değildir.

Bu olursa, sorunu kendi başınıza çözmeye çalışabileceğiniz bazı şeyler vardır. İlk adım, yan düğmeyi basılı tutarak ve ardından kapatmak için kaydırarak iPhone'u yeniden başlatmaktır.

Ayrıca Apple saatinizi taze aramak için tekrar çevrimiçi olacak şekilde ayarlanması için iPhone'unuzu yeniden başlatmalısınız. Kapatmak için seçeneği görene kadar iPhone güç düğmesini basılı tutun.

Bu işe yaramazsa, inatçı Apple Watch sorunlarını çözmek için bu kılavuzun son bölümüne atlamanız gerekebilir.

Genel olarak, Apple Watch batarya ömrü reklamlardan daha iyi, testlerimizde tam bir gün sürüyor, ancak Apple Watch batarya ömrü kötü olan kullanıcıların bazı şikayetleri var. Kötü Apple Watch pil ömrü sorunlarını çözmek için birkaç çözüm.

 • Limit bildirimleri - Bildirimler ekranı aydınlatır ve Taptic geri bildirimlerini zorlar ve saati kullanmanıza neden olur. İşe yaramaz bildirimleri sınırlayın, pil ömrünüz artacaktır. Bunları iPhone'unuzdaki Apple Watch uygulamasında sınırlayın.
 • Bluetooth kullan - Telefona Bluetooth ile bağlı olmadığınız zaman, telefon güç kaynağı olmayan WiFi özelliklerine sahiptir.
 • Kalp atış hızı izlemesini kapatın - Git Apple Watch uygulaması -> Egzersiz -> Güç Tasarruf Modu -> Açık. Bu, Apple Watch pilinin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için egzersizler sırasında işitme hızı sensörünü kullanmayı bırakacaktır.
 • Yeniden Başlatma - Apple Watch'ınızı yeniden başlatın. Bu basit çözüm birçok sorunu çözebilir.

Hepsi başarısız olursa, Apple Watch'un pil ömrünün uzamasını sağlamak için Güç Rezervi modunu açabilirsiniz.Yan düğmeyi tut ve Power Reserve'de sola ve sağa kaydırın.

Yapabilirsin Apple Watch uygulamasını açın -> Genel -> Kullanım ve aşağıya doğru kaydırın Batarya kullanımını ve bekleme sürelerini görmek için Apple Watch’un Bunlar aynıysa, Apple Watch'unuzla ilgili bir sorun vardır ve sorunlu bir uygulamayı kaldırmanız veya sıfırdan başlamanız gerekebilir. Bu sayfada Power Reserve zamanınızı da görebilirsiniz.

Kötü Apple Watch pil ömrünü sürdürmeye devam ederseniz, Apple Watch ürününü tamamen sıfırlamanız ve sıfırdan başlamanız gerekebilir. Bu batarya ömrünü gerçekten düzeltir. Olmazsa ve garanti altındaysanız, bir Apple Store'a gidip pil değiştirme yapıp yapamadıklarını görmek isteyebilirsiniz.

Pek çok Apple Watch sorununun çözümü, en son Apple Watch güncellemesini yüklemektir, ancak bazen watchOS yüklenmez. Bu durumda birkaç seçenek deneyebilirsiniz.

 • Apple Watch ve iPhone'u yeniden başlatın. Bu tamamlandığında, güncellemeyi tekrar yüklemeyi deneyin.
 • Apple Watch güncellemesini silin ve tekrar indirin. İPhone'unuzdaki Watch uygulamasını açın. Saatim sekmesinde Genel, Kullanım, Yazılım Güncelleme bölümüne gidin ve güncelleme dosyasını silin.

Güncellemeler arasında çok uzun bir süre beklediyseniz, Apple Watch güncellemesini yüklemekte daha zorlanabilirsiniz. Bu durumda, yardım almak için bir Apple Mağazasını ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Apple Watch'ınızda istediğiniz bildirimleri alamadığınızda, sinir bozucu ve çok rahatsız edici olabilir. Apple Watch'ınızda görmeniz gereken bildirimleri alamıyorsanız, birkaç ayarı kontrol edebilirsiniz. Apple Watch'ınızda herhangi bir bildirim almazsanız, şunları kontrol edin:

 1. Rahatsız Etmeyin'de değil.
 2. Apple Watch'unuz kilitli değil (şifrenizi girin).
 3. Bilek Algılamasını açın (saatiniz bileğinizde olduğunu bilir).

Yapabileceğiniz başka bir şey de iPhone'unuzdaki Watch uygulamasını açmak ve Bildirimler bölümüne gitmek. Bildirim göndermeyen uygulamayı bulun ve uygulama ayarlarını iki kez kontrol edin.

Apple Watch'ınızdaki Digital Crown, saati beklediğiniz gibi kontrol etmiyorsa veya döndürmesi zorsa, temizlemeniz gerekebilir.

Apple, saat bantlarını çıkarmanızı, Apple Saatini kapatmanızı ve ardından Dijital Taç üzerinde 10 ila 15 saniye boyunca ılık su akıtmanızı önerir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra saatin kurumasını bekleyin, tekrar açın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, destek için Apple ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Apple Watch performansı düşükse uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Apple Watch performansıyla ilgili şikayetlerden biri, üzerine çok fazla uygulama yüklediğinizde yavaşlaması. İPhone'unuzdaki Apple Watch uygulamasına giderseniz, Apple Watch'ınıza yüklenen uygulamaları sınırlayabilirsiniz ve bu sorunu çözebilir.

Git Apple Watch uygulaması -> Aşağı kaydır -> kullanmadığınız bir uygulamaya dokunun -> Apple Watch'ta Göster'i kapatmak için seçim düğmesine dokunun. Bu, uygulamayı kaldıracak.

Oku: 30 Apple Watch İpuçları & Püf Noktaları

Bu, telefona yavaşça bilgi yükleyen uygulamaları düzeltmez, ancak bazı durumlarda genel yavaşlamalarla yardımcı olur. Apple WatchOS güncellemeleri, Apple Watch'ın genel performansına yardımcı oldu, bu yüzden bir kez daha güncelleme yaptığınızdan emin olun.

Telif hakkı © www.qansbilisim.com.tr 2024.
zerogle